20% ZNIŻKI NA SERWIS I MONTAŻ, JEŚLI KUPISZ U NAS

Wymiana szyby przedniej kampera, warto?


Wymiana szyby przedniej kampera

W autach osobowych naprawa szyby to standard, ale czy szybę przednią kampera można w ogóle naprawić? Jaki to ma sens ekonomiczny, czy to bezpieczne? Czy w Polsce są specjaliści, którzy zajmują się taką naprawą?

Odkąd pamiętasz, marzyłeś o spędzaniu czasu na otwartej przestrzeni za kierownicą własnego kampera? W dzisiejszych czasach to możliwe.
W Polsce kampery stają się coraz popularniejsze i zaplanowanie urlopu w podróży własnym lub wypożyczonym kamperem to już nic niezwykłego.
Co roku powstaje coraz więcej wypożyczalni a producenci z różnych krajów traktują Polskę jako bardzo rozwojowy kraj, jeśli chodzi o karawaning.

Na pewno spędzisz czas wspaniale, jadąc w stronę zachodu słońca własnym pojazdem i nic nie może być piękniejsze… dopóki kamień lub gałąź w lesie nie wyląduje na środku przedniej szyby kampera, pozostawiając znaczące uszkodzenia.
Co zrobić w takiej sytuacji? Naprawić? Kupić nową szybę przednią kampera, ale gdzie?

Oto, co musisz wiedzieć o naprawie uszkodzeń, aby móc wrócić na drogę.

Po pierwsze, nie możesz podróżować z pękniętą szybą, bo według naszych drogowych przepisów, zatrzymany przez patrol, będziesz musiał zapłacić spory mandat a dodatkowo twoje dokumenty zostaną zabrane i do momentu naprawy przedniej szyby kampera, niestety zostaniesz w domu.
A więc jakie masz możliwości, zacznijmy od naprawy szyby przedniej kampera.

Czy warto naprawić przednią szybę kampera?

To zależy, ogólnie jakakolwiek naprawa zawsze niesie za sobą ryzyko. Naprawa może zostać wykonana nieprofesjonalnie, a jeśli chodzi o przednią szybę do kampera, szczególnie jest to ryzykowne. Ale jeśli masz do czynienia z małym odpryskiem lub pęknięciem, możesz spróbować naprawić taki element. Zwykle naprawa kosztuje znacznie mniej albo cena jest bardziej przystępna niż nowej szyby. Niestety po takiej naprawie nadal uszkodzenia będą widoczne, ale naprawa przynajmniej pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się tych uszkodzeń. Niestety taka naprawa szyby przedniej kampera nie jest polecana na stałe i może być tylko wyjściem tymczasowym.

A co z wymianą przedniej szyby kampera?

Podczas gdy wymiana przedniej szyby w samochodzie osobowym może być dość rutynowym działaniem, naprawa lub wymiana przedniej szyby kampera  to bardziej złożony temat.
Po pierwsze, koszt wymiany przedniej szyby samochodu kempingowego jest znacznie wyższy niż wymiana przedniej szyby samochodu osobowego. Wynika to częściowo z podaży i popytu – wiele samochodów jest produkowanych każdego roku, ale tylko ograniczona liczba kamperów jest co roku produkowana a co za tym idzie, ilość szyb przednich kamperów jest ograniczona. Produkowana mniejsza liczba części szklanych na wymianę, powoduje wzrost ich cen i a koszt wytworzenia chociażby szyby jest wyższy.

Należy również pamiętać o ogromnym rozmiarze przedniej szyby, co powoduje, że nie tylko koszt, ale trudność zamontowania takiej szyby jest znacznie większa niż zwykłej szyby samochodu.
Dlatego montaż takiej szyby przedniej kampera, zlecać warto tylko w sprawdzonym serwisie, gdzie doświadczenie i efekty takich wymian, możesz obejrzeć osobiście w siedzibie firmy lub w Internecie chociażby. Nigdy nie próbuj samodzielnie ciąć, instalować ani w inny sposób naprawiać szkła.

Ruszaj w drogę

Wymiana szyby przedniej kampera, to jedyna rozważna opcja, zapewniająca pewność w trakcie podróżowania kamperem.
Teraz, gdy już wiesz o tym, co wiąże się z wymianą szyb przednich kampera, w razie uszkodzenia, będziesz mógł podjąć właściwą decyzję o montażu szyby nowej a potem możesz się już cieszyć wiatrem we włosach i wolnością podróżowania.

Zapisz się do naszego Newslettera

Jakość

Kamperologia.pl sprzedaje tylko produkty o uznanej jakości, zwracamy uwagę na szczegóły wykonania i trwałość. Zapewniamy naszym klientom jakość na lata.

Doświadczenie

Ponad 20 -letnie doświadczenie w sprzedaży i doborze produktów oraz w profesjonalnej obsłudze klienta gwarantuje naszym klientom pełną satysfakcję z zakupów.

Montaż

Profesjonalnie zajmujemy się montażem zakupionych produktów. Staranność i szybkość wykonanych projektów jest u nas wzorcowa. Montaż wykonujemy na terenie Mazowsza.

Serwis

Serwisujemy kampery i urządzenia do kempingu. Przed i po sezonie w dogodnych dla Państwa terminach. Usługi wykonujemy z należytą uwagą i gwarancją jakości.