SZYBKA DOSTAWA OD 2 DO 5 DNI

Serwis kamperów • Budowa kamperów • Naprawa kamperów • Naprawa przyczep kempingowych

Serwis truma

# Serwis kamperów, naprawa kamperów a ponadto zabudowy kamperowe i gastronomiczne, przyczepy kempingowe

Od wielu lat projektujemy kampery i zabudowy gastronomiczne. Nasz wykwalifikowany zespół na przestrzeni lat zdobył duże doświadczenie w szybkim i efektownym tworzeniu wysublimowanych, indywidualnych projektów. Dla nas ważny jest efekt i dlatego na każdym etapie klient zostaje częścią naszego zespołu i ma wgląd w nasze działania, może ingerować i sugerować zmiany.
I chociaż dla nas nie ma różnicy czy projektujemy kampery, mobilne biura czy zabudowy gastronomiczne, każdy projekt traktujemy poważnie z niezwykłą starannością i zaangażowaniem. Stosujemy nowoczesne rozwiązania przy projektowaniu kamperów i dlatego mamy krótkie terminy usług a jeśli jest taka potrzeba potrafimy przyspieszyć.

# Wykonujemy renowacje kamperów i renowacje przyczep kempingowych

Zakres działań związanych z renowacją kampera czyli przywróceniem do dawnej świetności pojazdu, obejmuje szeroki zakres prac takich jak szkutnictwo, stolarstwo, ślusarstwo, hydraulika czy elektryka ale również projektowanie wnętrz.
Nasze umiejętności pozwalają stworzyć niepowtarzalne projekty, które dzięki naszym działaniom mogą cieszyć i służyć wiele lat.
Dlatego nasi klienci polecają nas i wysoko oceniają serwis kamperów jako profesjonalny.

# Naprawiamy kampery, naprawiamy przyczepy kempingowe

Każdy wie jak nieprzyjemny jest moment kiedy pojazd uległ kolizji w wyniku której powstają zniszczenia wykluczające pojazd z użytkowania a naprawa kampera jest niezbędna. Podobnie wygląda to z naprawą przyczep kempingowych.
W przypadku pojazdów kempingowych jak i przyczep, skutki niewłaściwie wykonanej naprawy mogą być widoczne za jakiś, doprowadzając do jeszcze większych uszkodzeń.
Istotnym jest powierzenie swojego auta serwisowi, który ma ugruntowana wiedzę z zakresu mechaniki, ale także materiałoznawstwa jak inżynierii. Nasz zespół to specjaliści, gwarantujemy, że w naprawie kampera możesz nam zaufać.

# Serwis kamperów, serwis przyczep kempingowych

Jeśli poważnie myślisz o podróżowaniu swoim kamperem niezbędne jest regularne serwisowanie zarówno samego auta jak i urządzeń pokładowych. Tylko takie podejście zapewni im bezawaryjne działanie.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w serwisowaniu kamperów dysponujemy wykwalifikowanym zespołem, umiejętnościami i niezbędnymi certyfikatami.
Wiemy dokładnie co trzeba naprawić lub wymienić, a to pozwala na znaczącą oszczędność kosztów.

Zapraszamy do naszego sklepu, jeśli kupujesz u nas otrzymujesz zniżki na
– serwis kamperów
– montaż kamperów
– naprawy kamperów

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się z nami, napisz na kontakt@kamperologia.pl

 

Zapraszamy do polubienia nas na Facebook oraz na nasz kanał na YouTube

 

 

Serwis kamperów i naprawa kamperów, co zweryfikować?

Zarówno serwis kamperów jak i naprawa kamperów są ważnymi elementami eksploatacji samochodu kempingowego.
Niezależnie od tego, czy jesteś pełnoetatowym entuzjastą karawaningu czy tylko weekendowym poszukiwaczem przygód, bardzo ważne jest to, aby utrzymać swoje auto w jak najlepszym stanie.
Regularne serwisowanie kampera pomoże wykluczyć usterki i wydłużyć jego żywotność, a budowa kampera dostosowana do Twoich potrzeb i stylu uczyni podróż komfortową i przyjemną.
Dlatego przygotowaliśmy wskazówki dotyczące serwisowania kamperów oraz naprawy kamperów, aby mogły posłużyć w dalszej eksploatacji kampera.

Spojrzenie ludzi na podróże i pracę w XXI wieku

Podejście do życia i do pracy z roku na rok zmienia się diametralnie. Ludzie nie chcą spędzać całego życia w biurze i chętnie przechodzą na pracę hybrydową lub zdalną. Dzięki takiemu udogodnieniu mogą podróżować, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu i pielęgnować swój life-balance. W ostatnim czasie, coraz większą popularność zyskuje tzw. „karawaning” (ang. caravaning). Jest to jeden z odłamów turystyki, który polega na wykorzystaniu kamperów oraz przyczep kempingowych, nie tylko jako form transportu, ale także jako prywatnych kwater mieszkalnych podczas wakacji.

Czego nie może zabraknąć w Twoim kamperze?

Kamper (ang. camper) lub „RV” czyli „Recreational Vehicle” (dosłownie: pojazd rekreacyjny) to autonomiczny samochód kempingowy. Powinien zostać zbudowany lub wyposażony w ten sposób, aby zapewnić turystom najwyższą jakość podróży oraz zaspokojenie podstawowych czynności fizjologicznych. Ma on ograniczone miejsce przez wymiary pojazdu, dlatego odpowiednia budowa kampera i ustawienie mebli pozwalają zagospodarować w nim przestrzeń. Jednak pamiętaj, aby masa kampera razem z wyposażeniem nie przekraczała 3.5 tony. Na co szczególnie powinieneś zwrócić uwagę?

1) Miejsca do spania – musisz być wypoczęty przed pokonywaniem kolejnych km czy to jako kierowca czy też pieszy. Wydziel część przestrzeni na łóżko, kup wygodny materac i poduszkę oraz ciepły koc na chłodniejsze wieczory.
2) Aneks kuchenny – jeśli cenisz sobie niezależność poprzez gotowanie posiłków powinieneś wyposażyć się w małą „kuchnie”. Możesz zaopatrzyć się również w lodówkę, aby żywność była świeża a napoje schłodzone.
3) Toaleta i prysznic – tutaj zdania w tej kwestii są podzielone. Możesz należeć do osób, które nie wyobrażają sobie podróży bez tych elementu lub uważać je za rzecz absolutnie zbędną. Jedno jest pewne – własna „łazienka” zapewnia komfort i prywatność. Alternatywą dla prysznica wewnętrznego jest posiadanie wersji, której możesz używać na zewnątrz – montuje się go na drzwiach Twojego kampera.

Naprawa kamperów i serwis kamperów, kompleksowe wskazówki

Podróże kamperem mogą dostarczyć błogiego spokoju, gdy wybieramy się na wyprawę samotnie lub świetnej zabawy i przygód, gdy zdecydujemy się na wycieczkę w gronie znajomych, przyjaciół i rodziny. Główną zaletą jest też bliski kontakt z naturą i niezależność. Jednak nawet po najfajniejszych przygodach przychodzi pora na mniej lubianą część, czyli serwisowanie kampera. Warto poznać jego specyfikację i wskazówki, aby sprawnie naprawić kamper, gdyż ponad 90 % posiadaczy samochodów kempingowych twierdzi, że planowanie podróży nie jest już taką przyjemnością, gdy przychodzi moment serwisowania kampera lub – w gorszym przypadku – coś się psuje podczas podróży, bo kamper nie został odpowiednio zaopiekowany. Dzielimy się z Wami naszym doświadczeniem i przedstawiamy kilka powszechnych problemów, które należy zweryfikować w budowie kampera zanim wyruszycie w podróż:

· zwróć uwagę na dach swojego kampera

Dlaczego zaczynamy akurat od góry naszego kampera? Nie bez powodu mówi się, że „trzeba pomyśleć o dachu nad głową”. Jeśli przeoczysz to miejsce lub uznasz je za mało istotne w przyszłości może Cię to kosztować nie małą sumę. Jest on trudno widoczny i nie zawsze myśli się o dachu w takiej kategorii jak o akumulatorze czy oponach – my natomiast uczulamy – jest to ważny obszar, który wymaga konserwacji co 6 miesięcy i jeśli to konieczne natychmiastowej naprawy. Ponadto często znajdują się tam otwory wentylacji, które odprowadzają powietrze. Właściwe czyszczenie dachu kampera w zależności od rodzaju materiału, z którego został wykonany, jest niezbędne. Pomoże tutaj instrukcja obsługi dołączona przy zakupie kampera albo telefon do fachowców, którzy specjalizują się w serwisowaniu kamperów. Gdy nie jesteś pewny jak należy zająć się tą ważną partią zapraszamy do kontaktu z nami, pomożemy uszczelnić lub przygotować Twój kamper na wyprawę.
Podczas pielęgnacji dachu kampera możesz się natknąć na ewentualne nieszczelności. Lepiej zbadaj takie elementy przed wyjazdem, aby zapobiec rozległym uszkodzeniom lub przeciekom. Jeśli zauważysz jakiekolwiek pęknięcia lub dziury należy je bezzwłocznie naprawić. Pozostawione same sobie uszkodzenia doprowadzą do pojawienia się pleśni, wilgoci i uciążliwego zapachu a także będzie to uszczerbek w portfelu. Warto również pomyśleć o odpowiednim pokrowcu, gdy pojazd rekreacyjny stoi nieużywany.

· zadbaj o odpowiednią wentylację i rzuć okiem na klimatyzację

W każdym dobrze ulokowanym biurze i domu znajduje się wentylacja, a prawdziwi fani biwakowania w upalne dni nie wyobrażają sobie bez niej podróży. Mowa o wentylacji w kamperze, a w kamperze ma ona dwa kluczowe znaczenia:

1) Zapewnia optymalną temperaturę w środku pojazdu. Pozostawiony na słońcu bez odpowiedniego wywietrznika może stać się piekarnikiem albo sauną a przecież nie zamawiałeś dodatkowej atrakcji w formie upieczenia w swoim vanie prawda? Skoro już trochę powiedzieliśmy Ci o dachu kampera dodamy, że najlepszym systemem wentylacji w kamperze byłoby zainstalowanie dwóch nawiewników dachowych napędzanych wentylatorem. Jeden otwór wentylacyjny zasysa powietrze z zewnątrz, a drugi wyciąga ciepłe powietrze z kampera. Każdy wentylator zostałby osadzony na przeciwległych końcach. Porównywalnym pomysłem będzie umieszczenie wentylacji w oknach lub podłodze kampera.
2) Pomoże Ci uzyskać cyrkulację świeżego powietrza z zewnątrz pojazdu przy wydalaniu stęchłego powietrza ze środka, dzięki temu nie będziesz spędzać czasu w miejscu, które trąci wilgocią jak szatnia drużyny piłkarskiej! U nas znajdziesz największy wybór kratek wentylacyjnych, wentylatorów i kanałów powietrza kliknij TU po więcej akcesoriów.
W bogatszych wersjach kamperów można sprawić sobie tzw. „klimę” Najlepiej taką, która podczas upalnego dnia kompleksowo ochłodzi pomieszczenie a w zimowe dni przyjemnie nagrzeje.

Konserwacja wentylacji w kamperze– pamiętaj!
– minimum raz w roku przeczyść wentylację z pyłu i kurzu
– zastosuj osłony w przypadku otworów wlotowych oraz wentylacji podłogowej, brud zbiera się tam znacznie częściej niż przy wylocie.
– w przypadku klimatyzacji w kamperze, nie rób tego na własną rękę, przyjdź do serwisu i skorzystaj z usług fachowców

· akumulator – serce i komfort

Zasobnik energii w kamperze jest jak serce w organizmie człowieka. Niewłaściwe dbanie o ten narząd prowadzi do zmian miażdżycowych, czyli osadzaniu się cholesterolu w ściankach żył, co z początku prowadzi do mniejszej żywotności i koncentracji, aż ostatecznie do śmierci. Podobnie jest z akumulatorami posiadają one własną chorobę zwaną „zasiarczeniem” bliźniaczo podobną do ludzkiej miażdżycy.

Jak przeciwdziałać zasiarczeniu?
– zadbaj, aby uzupełnić poziom elektrolitów/wody destylowanej do wymaganego poziomu
– przynajmniej raz w miesiącu sprawdzaj stan akumulatora pod względem korozji. Dbaj i czyść zaciski
– nie pozostawiaj rozładowanego akumulatora. Staraj się często ładować baterie oraz nie schodzić z rozładowaniem poniżej 20% – ryzyko zasiarczenia wzrasta

· odpowiednia szyba w kamperze – naturalne światło i bezpieczeństwo

Zainstalowanie okien zapewnia naturalne światło i wentylację w Twoim kamperze. Podróżowanie z wybitymi, wyszczerbionymi lub porysowanymi szybami nie jest przyjemne. Psuje widok i stanowi poważne zagrożenie dla podróżujących.
Warto zadbać, aby były odpowiednio kompatybilne i szczelne. Kliknij, żeby przeczytać więcej o szybach do kamperów.

Jak dbać o szyby do kampera?
– podczas pielęgnacji używaj zamszowej skóry, szczotek typu gąbka lub ściereczek wykonanych
z mikrofibry. Nawet stary T-shirt może uszkodzić Twoją szybę lub lakier! Nie zaleca się również stosowania szczotek z włosiem
– stosuj specjalne preparaty na akrylowe szyby do kampera, aby uniknąć uszkodzeń nawierzchni
– jeśli nie chcesz mieć matowych szyb w swoim kamperze omijaj kosmetyki czyszczące, które w swoim składzie mają alkohol
– odpowiednie polerowanie pozwoli Ci uzyskać wspaniały połysk i widoczność
– jeśli posiadasz niewielkie rysy, można je usunąć łagodnym środkiem ściernym, ale musisz a zachować szczególną ostrożność, aby nie pogorszyć sytuacji. W razie problemów zawsze możesz odwiedzić nasz serwis kamperów

· toaleta kampera znajdź swojego faworyta

Skoro masz już wiedzę o dachach, akumulatorach i szybach do kampera a budowa kampera ma przed Tobą coraz mniej tajemnic warto zastanowić się także nad wyznacznikiem niezależności w podróży – czyli toaletą. Jak już pisaliśmy, nie każdy potrzebuje mieć wbudowane WC w swoim vanie. Istnieje możliwość pójścia za potrzebą w przeznaczonym do tego miejscu jak parking, stacja paliw lub pole kempingowe z toaletą. Jeśli jednak jesteś posiadaczem kampera z takim udogodnieniem przeczytaj, jaki sprzęt najlepiej odpowiada Twoim preferencjom i jak należy go konserwować.

– najpopularniejszą toaletą w kamperach jest wc bezpośrednio podłączony do źródła wody. Posiada pedał do spłukiwania. Można zamontować plastikową wersję albo droższą porcelanową
– toalety kasetowe- wspaniała alternatywa dla mniejsze samochodów kempingowych i przyczepy Kaseta z nieczystościami jest łatwo wyjmowana w celu oczyszczenia
– toaleta kompostująca – Nie potrzebuje ani kanalizacji, ani wody do pracy. Odpady są osadzane w dolnym zbiorniku retencyjnym, w którym płyny odparowują, a ciała stałe zamieniają się w nawóz. Jest wybierana przez osoby oszczędne i dbające o środowisko

Jak dbać o czystość i konserwację toalety?
– wiele toalet po zamontowaniu są wyposażone w spryskiwacz. Powinieneś go używać, gdy spłukiwanie nie jest wystarczająco mocne. Jeśli go nie posiadasz zaopatrz się w mały plastikowy kubek lub pistolet na wodę, który będzie miał takie samo zastosowanie
– używaj specjalnego papieru toaletowego, który rozkłada się szybciej niż klasyczny, aby mieć pewność, że nie zatkasz toalety. Dodatkowo taki papier jest miękki w dotyku i nie podrażnia skóry
– posiadaj szczotkę i detergenty, które skutecznie wyczyszczą toaletę przy jednoczesnym nieuszkadzaniu muszli
– wlewaj płyny do zbiorników na fekalia (dolna część toalety). Zapewnia to długotrwałą świeżość i przyjemny zapach.
– pokryj wnętrze toalety „włóknem szklanym” – powierzchnia będzie gładsza, odporna na plamy i przebarwienia.
– regularnie czyść czarny zbiornik optymalnie co dwa dni.

Możesz przeczytać więcej na naszym blogu o kamperach czy akcesoriach do kamperów.

Jak widzisz, serwis kamperów i naprawa kamperów ma spore znaczenie, jeśli chcesz sprawnie i szybko podróżować w sezonie. My chętnie przeprowadzimy Ciebie przez arkana serwisowania i napraw kamperów czy przyczep kempingowych, napisz do nas lub zadzwoń. Zapraszamy.

Zapisz się do naszego Newslettera

Jakość

Kamperologia.pl sprzedaje tylko produkty o uznanej jakości, zwracamy uwagę na szczegóły wykonania i trwałość. Zapewniamy naszym klientom jakość na lata.

Doświadczenie

Ponad 20 -letnie doświadczenie w sprzedaży i doborze produktów oraz w profesjonalnej obsłudze klienta gwarantuje naszym klientom pełną satysfakcję z zakupów.

Montaż

Profesjonalnie zajmujemy się montażem zakupionych produktów. Staranność i szybkość wykonanych projektów jest u nas wzorcowa. Montaż wykonujemy na terenie Mazowsza.

Serwis

Serwisujemy kampery i urządzenia do kempingu. Przed i po sezonie w dogodnych dla Państwa terminach. Usługi wykonujemy z należytą uwagą i gwarancją jakości.